Adventní assembly

Dnešní ranní Morning Oasis Assembly se netradičně uskutečnilo ve foyer základní školy. Rozsvítili jsme dvě svíce na adventním věnci a už jsme se přenesli v myšlenkách do divadla na balet Louskáček, vyslechli jsme si jeho příběh a některé melodie. Každý máme na Vánoce svůj příběh „louskáčka“ a své sny jako Klárka z příběhu. Kéž prožijeme Štědrý den radostně ať nalezneme pod stromečkem louskáčka či cokoliv jiného…

Poté patřilo již pomyslné pódium našim čtvrťákům, kteří nám anglicky zarecitovali a pozvali nás na svoji Rybovku. Vyprávěli nám také o včerejší návštěvě Domova seniorů v Mukařově, o „naší“ babičce, která jim tradičně zarecitovala básničky a dozvěděli jsme se, že v Domově bydlí babička nová, bývalá paní učitelka, kterou návštěva dětí pochopitelně dvojnásob potěšila. Čtvrťáci nám také přiblížili chystanou návštěvu Domova dětí v Jablonném. Sklidili velký potlesk.

Na závěr assembly jsme popřáli prosincovým oslavencům, řekli si něco o etiketě oblékání, zazpívali adventní píseň a rozešli se na vyučování. Krásný den všem….