BlueVan festival mezi kapkami deště

Počasí dnes mělo plno práce. Zatáhnout, zapršet, zasvítit, zafoukat, zapršet, roztáhnout…zní to jako pokyny pro divadelního technika. Přesto se slunce nevzdalo a my společně s ním!

Obrovské díky patří zvukařskému týmu a studentům gymnázia za skvělou přípravu a flexibilitu! Jen díky jejich spolupráci a odhodlání se letošní BlueVan festival mohl uskutečnit.

Ale teď už k programu – Bára a Pavel (moderátorské duo pro části programu ZŠ) skvěle uváděli všechna čísla a jejich jednotlivé vstupy měly šmrnc a vtip! Skvělá práce!!!!

Prvňáci, druháci, třeťáci, čtvrťáci i páťáci nám společně s panem ředitelem zazpívali písničky z ranních oáz a zahájili tak celý festival. Jonáš s kytarou zahrál hned dvě populární písně, získal si více fanoušků pro svou fanouškovskou základnu – a já se těším na jeho první cédé! 

Holky z prvních a druhých tříd nás přenesly do kouzelného světa baletu a zatančily jako pravé profesionálky. Budoucí prvňanda přednesla skladbu na klavír a po jejím vystoupení vpadli na podium opět naši prvňáci. Nechali se po včerejší úspěšné premiéře  přemluvit na další uvedení jejich populárních hitů The Lion Sleeps Tonight a Waka Waka a roztleskali a okouzlili všechny posluchače.

Barunka a Kačka nám zazpívaly své písně, při kterých je doprovodila na klavír Viki.

Pomyslné mikrofonní žezlo pak přebrali čerství maturanti a příležitost dostali studenti gymnázia.

Po jejich pásmu se otěží opět chopila základka a kroužek čínštiny. Martin Kříž se svými studenty nejdříve zazpívali čínskou píseň, která nápadně připomínala jednu z lidových písní českých – kdo je však původním autorem se nám nepodařilo vypátrat.  Pásmo základní školy uzavřelo číslo Breakdancerů. Michal Nedvěd připravil opět velkolepou show a návštěvu na ni přijalo i tolik očekávané slunce.

Všechny čísla byla jedinečná, krásná a poutavá. Mnoho návštěvníků setrvalo až do úplného konce celé akce a věříme, že si BlueVan užili plnými doušky stejně jako my.

Sláva BlueVan festivalu 2016 a už teď se těšíme na BlueVan festival 2017!