Olympiáda v Rio Open Gate a první přespávání ve stanech

Středeční den nám začal deštivě, dopoledne jsme tedy věnovali Olympijským hrám, ale zatím jen teoreticky. Dozvěděli jsme se, jaké jsou symboly OH, heslo OH, kde bude další olympiáda a mnoho dalších zajímavostí.
Po obědě jsme malinko propadali panice, že budeme muset sportovat v hale, ale počasí si dalo říct a při zahájení olympijských her už nekápla ani kapka. o)
Na návštěvu za námi přijela třída ze základní školy z Říčan, aby si také poměřila síly v našem OG PĚTIBOJI. A přivezla i skoro profesionální rozhodčí Áďu, Nelču, Lukyho, Ondru a Marka, kteří jsou moji bývalí žáci, tak to bylo velmi příjemné shledání.o)) Děti soutěžily v těchto disciplínách: hod kriketovým míčkem, skok do dálky, sprint 60 m, běh 400 m, švihadlo 1 minuta. Všechny výkony dětí byly obdivuhodné, ale nejlepší pětibojaři mohli být jen tři sportovci. Na stupně vítězů  za první třídu dosáhli Adélka Jirmannová, Vojta Ištok a nejlepší pětibojař Maty Dostál. Samozřejmě převládalo pravidlo: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, proto byli oceněni všichni sportovci.
Po sportovním klání jsme si všichni za odměnu opekli buřtíka, trochu zmokli a pak zase rychle uschli.o) Duha nad OG byla překrásná. Všichni prvňáci zvládli první noc bez problémů, jsou to hrdinové.o) Sportu zdar a v srpnu opravdu v Riu!!! Terezka a prvňáčci