Tak toto jsou skutečné Vánoce a opravdový „Ježíšek“

12. 12. 2016 se čtvrťáci rozjeli do Dětského domova v Jablonném v Podještědí!!! Je to jejich již tradiční akce – letos už čtvrtým rokem vyráběli adventní věnce a třetím rokem jejich prodejem dělali radost jiným dětem. V první třídě si vyrobili adventní věnce jen tak pro radost, ve druhé třídě již prodejem adventních věnců vydělali na dárky pro děti z Dětského centra ve Strančicích a ve třetí a čtvrté třídě jsme se snažili dělat radost v Dětském domově v Jablonném, kde nás vždy tak mile přivítali… děkujeme  :-)
Veliké díky patří všem, kteří naši akci podpořili ať pomocí či finančním příspěvkem. Děkujeme!!! Především obrovské díky patří rodičům čtvrťáků … na nákup dárků pro děti z dětského domova jsme totiž získali neuvěřitelných, opravdu neuvěřitelných 78 720 korun českých! Díky, díky, díky …
Naši čtvrťáci pak oslovili Roberta a Nicolase, studenty Gymnázia Open Gate, kteří jsou právě z tohoto dětského domova, aby sepsali všechna přání dětí … většina dětí si však nepřála hračky, ale oblečení a boty … velmi nás to překvapilo … Oni však byli nadšení z toho, že si oblečení mohou sami vybrat v internetovém obchodě, vybrat si bundu, mikinu, tepláky, … podle svého! Ale díky neuvěřitelné částce, kterou jsme vybrali, jsme dětem ještě napsali, aby si ke svému vysněnému dárku připsali ještě nějakou hračku … každý ze čtvrťáků si pak vybral, pro koho a co chce kupovat, dostali peníze a společně s rodiči šli danou věc koupit, doma krásně zabalili a mnozí i připsali krásné přání. Vše jsme ve škole zkontrolovali, zabalili i oblečení, které si sami vybrali, a rozjeli jsme se do dětského domova.
Hned po příjezdu do dětského domova jsme se společně s některými dětmi z domova vydali do zdejšího Kláštera dominikánů a baziliky sv. Zdislavy. Navštívili jsme dokonce katakomby, které se nacházejí pod bazilikou. Viděli jsme kryptu sv. Zdislavy, rakev Františka Antonína Berky z Dubé i rakev dráteníčka. Dále jsme se podívali do kraje a na dětský domov z vyhlídkové věže. Bylo to krásné!
Po společném obědu jsme ozdobili vánoční stromeček a zhlédli vystoupení naší Rozárky s folklorním tanečním souborem Valášek. Byl to krásný kulturní zážitek pro všechny. Děkujeme „valáškovým“ :-). No a už byl čas na dárky, společné rozbalování bylo dlouhé plné vzrušení, radosti, neuvěření, dojetí i pláče ….. bylo to tak krásné ….. je mi líto, že je to nepopsatelné, nepřenositelné ….. děti měly obrovskou radost, a to nejenom obdarované děti, ale i naše děti z Open Gate … ještě několik dní si povídaly o tom, jakou radost měla holčička, která dostala penál s motivem Ledového království, která tomu nemohla uvěřit, že má tak krásný penál … nebo slečna, která si přála růžové povlečení a hned – ještě, když jsme seděli v autobuse, tak nám již přišla fotografie, jak jej má povlečené na posteli … nebo slzy těch dětí, kteří si nepsaly o mobilní telefon, a jak byly překvapeni, že jej dostaly … Všichni si vše hned zkoušeli, bylo to krásné … škoda jen, že cesta k nim je opravdu daleká a my se museli vydat zpět do Babic … doufáme, že jsme potěšili všechny a že se se všemi zase brzy uvidíme … Děkujeme za milé přijetí v dětském domově a děkujeme všem, kteří nám s naším krásným projektem pomohli, určitě vás potěší krátké video a přesvědčí, že to má velký smysl pro všechny … DÍKY A KRÁSNÉ VÁNOCE VŠEM DOBRÝM LIDEM!!!
Čtvrťáci ZŠ OG

 Video je z důvodu místa komprimované. Pokud se vám nepřehrává, klikněte pravým tlačítkem a dejte přehrávat v jiném okně.