Vánoce, Vánoce přicházejí

Zpívejme, přátelé…. Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí – šťastné a veselé!!!!

A k nim neodmyslitelně hned po společné večeři a před třídními Vánoci patří besídka základní školy, která se letos konala již posedmé – tedy ne, že by se letos konala již posedmé, to dá rozum, ale byla již sedmou besídkou Základní školy Opan Gate. 🙂 No, není to o moc lepší vysvětlení, ale přemíra vjemů v posledních dnech působí a zahlcuje všechny smysly, tak se omlouváme za případná nedorozumění.

Jirka zahájil celou besídku hrou na kytaru a zpěvem písně z adventní oázy, při které jsme se souhlasem hasičů (děkujeme paní Zaoralové :-)) mohli v hale zapálit hned čtyři svíce našeho adventního věnce. Po zahájení nám Jirka zazpíval svou „verzi“ známé vánoční koledy Narodil se Kristus Pán, inspirovanou dennodenními zážitky a sledováním dění okolo. Po krátkém příběhu jsme zazpívali i druhou adventní píseň a pak už dostali slovo naši prvňáci! Jejich tématem byl vánoční stromeček. Vzali to však z gruntu a představili nám hned 18 stromečků – totiž nejdříve 17 a jednoho „bídného červa“, ale i ten se napravil, zvětvovatěl a v závěru zestromovatěl! Druháci měli na starosti téma „zdobení vánočního stromečku a vánoční dekorace“. Obojí ztvárnili hudbou. Vojta vše moderátorsky uvedl a pak jsme již sledovali rej andělů a vánočních ozdob. Oceňuji, že žádný druhák „nedělal zagorku“, jak se říká, a že šli do akce v plném nasazení, s úsměvem a chutí! Třeťáci nám pověděli ledacos o vánočním cukroví a vánočce jako takové a v závěru nám oznámili, že do města přijel Santa Klaus. :D. Páťáci si připravili téma vánoční tabule. Každý toto téma evidentně pojal po svém. Skupinka chlapců dokonce nastoupila s nazdobenou tabulí (školní), kterou si pamatujeme spíše my ze svých školních let. A protože k vánoční tabuli neodmyslitelně patří kapr – zazpívali nám společně s Jarkem píseň Vánoční kapr. A zlatý hřeb???? U ryby zůstaneme, ale u té s velkým R. Tradičně již k besídce naší – vaší školy patří Česká mše vánoční. Tentokrát opět jinak a opět krásně!

Veliké díky patří vám všem, milí rodiče, že jste zakoupili výrobky vašich ratolestí a tím nám pomohli pomáhat. Stánky jsme i letos měli dva. Jeden – prvňácký, jehož výtěžek bude opět věnován Čtyřem packám a druhý – druhoažpáťácký, který poslouží hned několika dobrým projektům. Podpoříme našeho „syna“ Gouthama, „naše babičky a dědečky“ z domova seniorů v Mukařově, naše „pejsky a kočičky“ ve Čtyřech packách…a třeba i další projekt, který společně s dětmi vybereme.

Milí rodiče, příbuzní, sourozenci či fandové naší-vaší školy, přejeme vám krásné Vánoce, plné pohody, radosti a úsměvu!