Březnová MOA ve znamení dvou Té

Proč dvou Té? No přeci – z části ji měli na starosti třeťáci a z časti Turandot – ta ovšem v zastoupení paní učitelky Jany. 🙂

Po tradičním zpěvu školní hymny (tentokrát ne zcela tradičně doprovozené na kytaru panem ředitelem) jsme si krátce připomněli témata oáz, které již máte v tomto roce za sebou. Slavnostní oáza se konala v den mezinárodního svátku žen, a tak nás pan ředitel obdaroval květinami – děkujeme! Také jsme si pověděli něco málo o postním období a tradicích, které se k němu váží.
Představení další opery se s radostí ujala paní učitelka Jana a provedla nás tak dějem opery Turandot Giacoma Pucciniho. Upozornila nás na velmi zajímavý fakt, že přestože odešel do hudebního nebe již v roce 1924, vznik této opery se datuje na rok 1926. Děti přicházely se spoustou řešení, jak k tomu mohlo dojít – včetně toho pravého! Poslední dvě scény opery totiž dokončil na žádost Pucciniho syna podle skladatelových náčrtků a poznámek jeho žák Franco Alfano.

Druhé z Té – Třeťáci si pro nás připravii prezentaci svých posterů, které vznikly v rámci hodin aj o zajímavostech z jednotlivých koutů světa. I v české části vyučování není nouze o dobrodružství a Člověk a jeho svět skýtá útočiště pro nejednoho zvědavce. 😀 Českou část třeťaci zakončili písni Když radosti není dosti…

Máme tu další Té – tradiční vinš všem oslavencům a další díl etikety – tentokrát na téma „Představování“.

Další Assembly máme za sebou, je až k neuvěření, jak dny letí… Další společná oáza nás čeká 18. května a my už se teď moc těšíme!

Krásné půstové období všem!