Food Festival nastartoval školní rok

Školní rok v ZŠ Open Gate je již tradičně orámován dvěma festivaly – na začátku roku Food Festival, na závěr BlueVan Festival. Po úvodním rozjezdu osmého školního roku jsme tedy tuto středu na den svatého Františka, kdy slavíme Den zvířat, měli náš tradiční festival zdravého stravování, zdravého životního stylu.

Ráno jsme se sešli při společném Assembly ve foyer školy. Zazpívali jsme si školní hymnu, nastínili festivalový program a přivítali naše letošní hosty – kuchaře Martina Škodu a hlavního organizátora, našeho kamaráda a bývalého kolegu Františka Knopa. Oba nás pozdravili laskavými slovy a nechybělo ani povzbuzení a zkušené poselství.

Poté již začal vlastní festivalový program. Prvňáci až třeťáci si užili dopoledne show Martina Škody, zatímco čtvrťáci a páťáci měli vyučování, které se tematicky dotýkalo zdravého životního stylu. Obě třídy nepřišly ale ani o Enrichment, kde psaly testy (i ve dnech veselí se tvrdě pracuje :-)).

Na Martinově show se povídalo o zásadách zdravého životního stylu, vařilo, diskutovalo, ochutnávalo, radilo (myslím, že až vám děti budou doma pomáhat krájet cibuli, budou vědět jak), vonělo to tam, bylo cítit nadšení dětí a pokud byste si chtěli doma uvařit stejný salát jako děti s Martinem, zde najdete recept. Po společném programu zůstal pan kuchař Martin Škoda ještě s druháky a měl pro ně připravené workshopy, při kterých si sami vyráběli svačinky. Chcete-li Martina vidět v akci i vy, můžete se podívat na jeho televizní pořad na Primě Hrdina kuchyně.

Odpoledne probíhal další festivalový program. Děti si měly možnost vybrat dva ze čtyř nabízených workshopů (Chodím, chodíš, chodíme; Hledání ticha; Kdo maže, ten jede; Mlsám zdravě). Jak název napovídá, tak s Terezkou a Hankou děti aktivně nordchodily. Dozvěděly se zásady používání holí, aktivně si je vyzkoušely a byly si je vyzkoušet také v terénu. Ke zdravému a vyrovnanému životnímu stylu patří také relaxace, uvolnění, meditace či jak se dnes „moderně“ říká mindfulness. Asi také naše děti cítí, že umění relaxovat, vědomé žití v přítomném okamžiku a schopnost najít klid v sobě jsou důležité, neboť workshop pod vedením Báry a Káji Hledání ticha byl přeplněný, a přesto účastníci ticho našli. Jak na to? Zeptejte se jich :-). A jedeme dál. Tedy vlastně mažeme dál. Další zastavení bylo zaměřeno na výrobu zdravých pomazánek pod vedením naší Kobry, tedy pardon paní zástupkyně Petry. Kdo s ní vyráběl a mazal, ale hlavně ochutnával pomazánky, ví, že Kdo s Kobrou maže, ten jede. Bohužel jsem neměl možnost si žádnou pomazánku ochutnat, protože při přesunu na venkovní stanoviště se před Pokojíček seběhlo množství dětí a po chlebíčcích se jen zaprášilo. Dobroty jsme si také užili na posledním workshopu Mlsám zdravě. Po krátkém teoretickém úvodu jsme si umixovali zdravý jahodový shake, kde nebyla ani špetka nezdravého cukru. Obsahoval totiž pouze kešu, datle, jahody a banány. Děti si moc pochutnávaly a žádosti o přídavek nebraly konce. Protože jsme ale chtěli, aby nejen ochutnávaly, ale také aby se aktivně zapojily, nastala druhá část, kdy připravovaly ovocné špízy. Všechny aktivity se dle slov lektorů i dětí povedly a mohli jsme se již těšit na odpolední program, kam jste přišli také vy, milí rodiče, spolužáci a také kolegové z gymnázia i kolejí.

Letos se odpolední program konal napůl uvnitř ve foyer a napůl na našem dvorku. Každý si zde našel to své, mohl ochutnat, nakoupit mlsání, mnohé se dozvědět, popovídat si. Letos měly připravené stánky naše děti. Tady bych se zastavil nad jejich samostatností a organizačními i vyjednávacími schopnostmi. Ani jeden ze jejich stánků nebyl organizován dospělými, vše si připravily děti samy. Také ochutnávky od rodičů byly velmi inspirativní a plné nápadů pro ostatní. Své pevné místo na Food Festivalu má i naše školní jídelna. Návštěvníci tak mohli ochutnat, jak nám ve škole vaří, a také mohli promluvit osobně s vedením Mystery Services. Dále jste na place mohli vidět mnoho známých i nových firem, které se zabývají stravou vhodnou pro děti a dokonce odpovídající nechvalné pamlskové vyhlášce :-). Všichni vystavovatelé byli během odpoledne představeni a poskytli také krátký rozhovor do mikrofonu. Mně osobně se moc líbila neformální setkávání s vámi, milí rodiče, a samozřejmě jsem si také pochutnal na dobrotách, protože sám rád mlsám. Během odpoledne děti ze své iniciativy za některé pamlsky inkasovaly dobrovolné příspěvky. Celkem se vybralo 1.500,- Kč, jak se bude investovat, necháme na dětech, které se aktivit zúčastnily. Už jsem od nich ale zaslechl, že chtějí podpořit opuštěná zvířátka.

Moc rád bych nyní poděkoval dětem, které si dobrovolně a samostatně připravily některá stanoviště, děkuji všem maminkám (vlastně i jednomu tatínkovi :-)) za připravené a nabízené dobroty, děkuji vystavovatelům, děkuji Martinovi Škodovi, že si ve svém nabitém programu našel čas, děkuji všem kolegům, všem návštěvníkům, vám, rodiče, za milá setkání, zkrátka všem, kdo se jakkoli podíleli, a děkuji hlavně Františkovi za organizaci této hezké akce. Food Festivalu 2017 zdar a těšíme se na FF OG 2018.