HALLOWEEN – „All Hallows‘ Evening“

Halloween pochází z Anglie a zkrácené sousloví by se dalo volně přeložit jako „Předvečer Všech svatých“. Slaví se až 31.10., ale u nás v Open gate, jsme si poslední den před podzimními prázdninami udělali takovou předpremiérku. 🙂

Od rána se nejdříve družina, posléze foyer základní školy začalo plnit maskami nejrůznějších tvarů, barev a velikostí.  Již tradičně jsme si zazpívali školní hymnu, tentokrát ovšem hrůzostrašnými hlasy a připomněli si s Barunkou, co jsou svátky Dušičky a vzpomněli jsme na ty, kteří odešli, ikdyž s námi jsou v našich srdcích. Poté se rozdělili do skupin, ve kterých jsme putovali po jednotlivých stanovištích. S Terezkou a Standou jsme si prošli Halloweenskou dráhu v tělocvičně, s Irenkou a Evičkou jsme si vyrobili košíčky na dobroty a ponořili do temnot své ruce ve snaze ukořistit nějakou z dobrot, které byly na dně nádob schované a v neposlední řadě jsme si s Hankou vydlabali a vyzdobili dýně.

Na závěr jsme se opět potkali foyer, zazpívali si a popřáli si krásné podzimní prázdniny.

Milé kostry, kostrouni, čarodějnice, princezny, nevěsty, dýňáci, superhrdinové a masky všeho druhu, užívejte dny volna, vzpomeňte na své blízké a zapalte za ně svíčku. V pondělí se na vás moc těšíme – nezapomeňte, že se potkáme o hodinu později!