Návštěva u Skupinek

Ve středu nás v OG navštívili manželé Hilšerovi, aby se s námi podělili o pár dobrých rad ohledně prezentace. A protože nejsme lakomí, prozradíme je I vám 🙂

• Každý člověk je při prezentování před ostatními nervózní. Nejvíce se to projevuje na rukou. A protože to nepůsobí příliš přesvědčivě, je dobré to maskovat např. tužkou v ruce – hned pak působíme erudovaně, jistě a přesvědčivě. A to je to, co chceme!

• Pokud svůj vstup “oddrnčíme”, nezapůsobíme. Slidy jsou nám sice oporou, ale nelze na ně celou dobu koukat a číst body. Je dobré připravit si jen ve zkratce 3-4 body, ty si ještě přečíst, než vystoupíme, následně odložit a sypat je z rukávu. S posluchači je třeba udržovat oční kontakt a milým úsměvem, vlídným slovem a sympatickým projevem je přesvědčit o našem záměru. A to je to, co chceme!

• Abychom udrželi jejich pozornost, můžeme posluchače občas aktivovat řečnickou otázkou typu: Věděli jste, že…? Případně je i vyzkoušet: Kolik si myslíte, že….? Pak neusnou. A to je to, co chceme!

• Vyhněme se nadbytečným slovům – jako, prostě, vlastně, takže, teda, pak,… Posluchač se pak soustředí na evidenci, kolikrát takové slovo použijete, a nedává pozor na obsah. A to je to, co nechceme!

• Nejdůležitější je působit přirozeně – úsměv, vtípek, lehká gestikulace, srozumitelná, spisovná, plynulá mluva přesvědčí zúčastněné o našich dobrých a chvályhodných záměrech. A to je to, co chceme!Jak vidíte, tipů je pár, už je známe, tak teď je jen použít 🙂

Hodně úspěchů při prezentacích všeho druhu!