Projekt RODINA aneb mladší sourozenci – hurááááá do školy

Ve čtvrtek jsme měli krásný den. Jaký den je krásnější než ten, který strávíme s rodinou??? No řekněte sami. Pozvali jsme tedy do školy mladší sourozence druháků. Pozvali bychom i ty starší, ale pro ně by to nebylo nic nového. 🙂 Většina z nich již Open Gate navštěvuje.

Hned po ranní oáze jsme se pustili do práce. Hráli jsme hru na jména. Kromě jména jsme o sobě prozradili, co máme rádi. A pak to přišlo – úkolem bylo postupně poslat míč a říci informaci o někom dalším – prověřili jsme si tedy, jak dobře si pamatujeme, co kdo řekl. Musím se přiznat, že bych tedy u některých tápala…ale druháci ani naši malí návštěvníci se nedali zahanbit a na každého došlo. Po přestávce nás čekalo rozdělení do skupin a úkol byl jasný. Každá skupina dostala za úkol popsat jednoho z členů rodiny – hledali jsme, co rády dělají maminky a babičky, či co je typické pro tatínky či dědečky. Samozřejmě došlo i na sourozence. Bylo krásné vidět, jak se postupně plakáty zaplňují, zbarvují a hlavně, jak u všech činností pomáhají starší mladším bez ohledu na to, jestli se jednalo o jejich sourozence či nikoli.

Po hodinovém tvoření jsme se naučili písničku Muzikantská rodina, po které nám Julinka zahrála své koncertní skladby. Pak už došlo na společné focení. Adámek dokonce připravil nápis FAMILY DAY, který jsme při focení využili – díky Adámku. Pak už jsme šli společně na oběd a byl čas na loučení.

Sofinko, Terezko, Nelinko, Ondrášku, Theo, Maxíku, Adámku a Kubíku, moc vám děkujeme, že jste přišli a strávili jste s námi tento krásný den. Doufáme, že i vy jste si to s námi užili a příjdete nás navštívit znovu. 🙂

Krásné dny,
Saša a Marie.