První slavnostní MOA v divadle školy

Ještě předtím, než se po celé republice rozezněly sirény, jak už to pravidelně první středu v měsíci bývá, shromáždili jsme se všichni ze základní školy v divadle, kde jsme měli první společnou ranní slavnostní oázu.

Je už tradicí, že každý rok propojuje společné oázy nějaké téma. Pro tento rok to jsou plody ranních oáz. Nejedná se ovšem o různé druhy ovoce, ikdyž i o něm bychom mohli povídat dlouze. 🙂 Jaké plody to budou zatím nevíme, dozvěděli jsme se jen ten první, kterým je DOBROTA. Ovoce je dobré, je to dobrota…. ale pan ředitel měl na mysli dobrotu v nás, lidech. Tu, která vychází z našeho srdce – z nás! Chvíli jsme si o ní povídali, poslechli si příběh, v kterém dobro(ta) zvítězila nad zlo(botou). 🙂 Pak už nás navštívila nová paní ředitelka s paní jednatelkou. I ony nám popřály hodně štěstí a radosti do nového školního roku. Když se paní ředitelka zeptala, na co se naši žáci těší nejvíce, hned první odpověď byla překvapením. Děti se totiž těší na úkoly. Tak se stalo jejím přáním to, aby jim radost z úkolů vydržela po celou dobu studií a v celém životě. Je to velká pravda. Když děláme práci s radostí a úsměvem, jde vše rychleji a výsledek nás pohladí.

Pak už dostaly prostor jednotlivé třídy. Každý průvodce jednotlivých tříd dostal na ochranu a k opatrování třídní kameny a prvňáci navíc i malý dáreček od svých patronů z páté třídy.

Ani na první assembly jsme nezapomněli na tradiční fresh tradici – tedy přání našim prázdninovým oslavencům a velmi oblíbenou Etiketu Ladislava Špačka – tentokrát jsme si připomněli, co to vlastně etiketa je.

Na závěr jsme si udělali společnou fotku. Najdete se? Kdo dokáže vyjmenovat všechny žáky naší-vaší školy? A co na to Jan Tleskač? 🙂

Za všechny spokojené diváky – Marie.