SENZACE ROKU: ZLATÁ ZÁKLADKA

Ano, ano, milí sportovní příznivci – váš tým učitelů základky se umístil první na tradičním vánočním turnaji OG. Velká gratulace! Ale pěkně popořádku.

Středečního turnaje se zúčastnila čtyři družstva: učitelé ZŠ (Z), gymnázia (G), studenti oktávy (O) a absolventi OG (A). Náš tým byl oslaben o zkušenou plejerku Báru, která se někde potí ve mdlobách, a o Sašu, zdrženou doma kočičkami a mítingově znavenou. Kapitánka Terezka domluvila tedy posily v řadách základkových příznivců – studentů nižšího gymnázia. Bára i Matthew byli rozhodně plnocennou náhradou.

První utkání jsme sehráli s O týmem. Zpočátku poměrně hladkou jízdu narušili postupně se zlepšující oktaváni trpělivou easy hrou a dotáhli se na Z tým na dva body. To ale kapitánka Terezka nenechala náhodě a několika trefnými loby rozhodla. Další zápas vačich miláčků byl už trochu z těch náročnějších a nervy drásajících. Rozehraní, sebevědomí a sehraní namakanci z A týmu chtěli těm maláčům ze základky ukázat, kdo je tu pánem. Průběh zápasu byl tak trochu přetahovanou, kterou Standa rozhodl nakonec na naši stranu skvělou šňůrou podání. A tak poté, co G tým také vyhrál obě svá utkání, bylo finále jasné: záákladka : gymnázium. Kdo tipoval na jasné vítězství G týmu, šeredně se spletl. Ještě vyrovnaný první set by mohl nahrávat škarohlídům, kteří by tvrdili, že chybělo štěstíčko a jánevímcoještě, ale jednoznačné smetení G týmu ve druhém setu nenechalo nikoho na pochybách, že Z tým byl letos opravdu v nejlepší formě. Rozhodující body ve druhém setu přinesli především obětavá Hanka a naši malí pomocníci s gymnázia Bára a Matthew. A tak zuřivě křečovité a ničící smeče  některých snaživců byly spíše ukázkou frustrace… Tolik s nadsázkou :-).

A teď vážně: užili jsme si krásné sportovní odpoledne, pobavili jsme se, viděli jsme opravdu vyrovnaná a nadšením a zápalem odehraná utkání. Terezko, moc děkujeme za organizaci…