SWIM FOR PEACE

Vánoce jsou svátky klidu, nezkoušelte naši třídu… 

Tak tohle jsme psávali ve školu učitelům, aby nás poslední den před Vánoci netrápili. V ZŠ se nás dnes sešlo jedenáct (vlastně celkem 14 a s neplavající kapitánkou Petrou 15) plavců, abychom si užili tradiční akci Swim For Peace, a tak jsme tedy nezkoušeli :-).

Při ranní oáze jsme si rozsvítili již čtyři svíčky, pak jsme si přečetli příběh o tom, jak vznikají „války“. Povídali jsme si, jak můžeme každý z nás do světa vnést kousek toho klidu a pohody a o smyslu našeho dnešního počínání. V relaxaci namluvenou doktorem Cimickým jsme se pak přenesli na mořské dno a hledali na ztroakotané lodi poklad – totiž ten v sobě, tedy mír. Některé děti nejsou zvyklé na to, že se jen relaxuje, leží a poslouchá, a tak myslím, žeje důležité je to naučit…

Poté jsme se ale již odebrali do bazénu, kde jsme měli vyhrazenou dráhu na nepřetržité hodinové štafetové plavání. Společně jsme dohromady uplavali 2 404 metrů; zapojil se každý dle svých schopností. Ten, kdo zrovna neplaval, mohl dovádět ve zbylé části bazénu. Swim For Peace zdar a hurá na oběd, do družiny, pak domů a na Vááááánoceeeeeee…..

plavčík Jirka