Touch Rugby turnaj

V neděli 21.5. proběhly na domácím babickém hřišti národní přebory soutěže Czech Republic Junior Touch, ve kterých se utkávají jak ragbyové kluby (Tatra Barbarians, Vrchlabí Mad Squirrels, Rugby Sevens Academy Babice, Říčany Avengers), tak školní týmy ze škol s ragbyovým programem (Open Gate, Riverside, Parklane, ISP).
Podobného turnaje se tým žáků OG zúčastnil poprvé loni na podzim, kde nakonec – byť s minimálními zkušenostmi – zůstal jen jednu pětku od medaile. Nutno říci, že celý český “touch” jde nahoru a laťka byla na tomto turnaji posazena zase o něco výše.
V dopoledním programu, kategorii U10, jsme skončili čtvrtí z pěti a je třeba si přiznat, že i když nám nechybělo nadšení, po herní stránce máme ještě co dohánět. Chyběly hlavně základní ragbyové dovednosti, které při frekvenci našich “tréninků” jednou za dva týdny prostě nemůžeme od hráčů čekat. Od září příštího školního roku by měl ale při základní škole fungovat kroužek Touch Rugby, který by trénoval každý týden a to už je šance vidět naši ragbyovou budoucnost optimisticky.
Vyloženě optimistická nálada pak zavládla v odpoledním programu turnaje, kde tým Open Gate v kategorii U13 prošel až na jedno zaváhání vítězně celou skupinou a nakonec padl až ve finále s týmem Riverside Sharks, který již třetím rokem vládne českému “touch” a je z velké části tvořen reprezentanty ČR. Prohráli jsme s lepším týmem, ale Open Gate si i tak odnesl uznání za velké zlepšení a samozřejmě pohár za 2. místo v Czech republic Junior Touch National Championships.
Gratulujeme a těšíme se na další ragbyové zážitky.
David Volenec, OG Touch Rugby