Základkovská večeře a Vánoční show šestismyslná

Nastal den Dé, hodina Há, večeře Vé a radost eR!!! Všechny třídy včetně dospělých průvodců se sesedly ku společné večeři. Jako každý rok se jídelna změnila na slavnostní sál jako vystřižený z Bradavického hradu. 🙂 Společně jsme zapálili svíčky na adventním věnci, poslechli si český i anglický příběh – tentokrát z úst naší Barunky a Filipa a vzpomínali na ty, kteří již za všechny roky s námi u slavnostní večeře seděli. K večeři jsme měli – jak jinak – smažený řízek či sýr s brambory či salátem a návdavkem vynikající dezert. Velké díky patří Adrianovi, který se ujal role vrchního organizátora a všem studentům z gymnázia, kteří se o nás starali doslova jako o vlastní. 😀

Nutno podotknout, že kromě organizace naší slavnostní večeře měli na starosti i přípravu sálu pro naši besídku. Odvedli opravdu skvělou práci a my jim tímto ještě jednou DĚKUJEME!!! I díky vám jsme si celý večer náramně užili.

Po večeři jsme se přesunuli na krátko do tříd, abychom se připravili na svá vystoupení. Rodiče se mezitím scházeli v hale, nakupovali plné náruče výtvorů svých dětí a pomohli nám tak pomáhat dál – DĚKUJEME I VÁM, MILÍ RODIČE, PRARODIČE, SOUROZENCI, PŘÍBUZNÍ A FANDOVÉ! 😀

A naše Vánoční show snad nepotřebuje komentář nebo ano?

Tak jen pro připomenutí věta na každou třídu, jo?

Vše zahájil již tradičně náš skvělý moderátor Jiří Eben, pardon, Marek Luka….totiž, však víte! No a jak jinak zahájit než zpěvem..že? I v hale jsme zapálili svíce na našem adventním věnci. Poté jsme si poslechli nově vzniklou koledy, s dílny pana ředitele – krása!

A teď opravdu v kostce:
Prvňáci nám předvedli nádhernou hru světel a stínu – v deseti minutách jsme prožili celý rok za doprovodu Vivaldiho. Poté jsme si zalouskali s Louskáčkem a zazpívali si o sněhové vločce, a to anglicky! Společně s druháky jsme se přenesli do světa mikrokosmu, a to k broučkům, a když k broučkům, tak k těm Karafiátovým, to dá přeci rozum. Třeťáci nás provedli světem s Pipi pihovatou a že je to svět veselý, to je vám zajisté jasné. 🙂 Páťáci zahráli apokryf Svatá noc z ruky Karla Čapka. Hlavních rolí se ujali Anička K. a Honza D. Předvedli opravdu skvělé výkony a nejedno břicho se třáslo!!! No a jako vždy byla zlatým hřebem Rybovka – tentokrát pod taktovkou Káji, klapkou rejži a scénografky Evičky. Smekám paroží z hlavy před všemi třemi zmíněnými, před klavírní stálicí Petrou, všemi – VŠEMI čtvrťáky a jejich rodiči (viděla jsem maminky v plné polní, ale zajisté i tatínci tiše podporovali a navlékali nitě :-)). Ale co jmelí! Jmelí? NO – jmelí!!! Děkujeme, Jiříku. Je to také již tradice, ta naše zlatojmelovatá děkovačka. Krom učitelů, asistentů, Markéty a vedení ZŠ…je na místě poděkovat na tomto místě i Spiderovi, bez nějž by naše besídka nebyla vůbec. Bylo to skvělé! Bylo to nové! Bylo to snové! A těšíme se na to, co nás čeká příště! Zítra, pozítří i za rok!!!

Uteklo to a bylo to krásné – jako vždy! Teď už vás čekají besídky domácí – já je mám osobně ze všeho nejradši. Tak si je užijte s úsměvem a radostí!