Cyklovýlet

V pátek 11. 5. vyrazili páťáci na dlouho plánovaný výlet na kolech. Ačkoliv předpověď počasí nebyla příliš příznivá, ráno se zdálo být na cyklovýlet přímo ideální – pod mrakem a teplota kolem 18 stupňů. První cyklisté se začali sjíždět kolem 8. hodiny a v 8:30 jsme byli kompletní – patnáct páťáků, Petra, Standa a z řad rodičů paní Maříková a pan Doulík, jehož navigátorské schopnosti jsme později velice ocenili. Kromě cyklistů se k nám přidal i jeden pěší turista (Denis), který na akci zapomněl, avšak jeho duchapřítomná maminka rychle zareagovala a domluvili jsme se, že nás s Denisem doženou po cestě.
Z brány OG tedy vyrazil devatenáctičlenný peloton a nabral směr Mukařov. Zhruba po půl hodině jsme převedli Černokosteleckou magistrálu a zamířili do Louňovic, kde jsme se na hrázi místního rybníka šťastně setkali s Denisem. Počet členů skupiny se tedy ustálil na dvaceti. Počítali jsme také, že nám dorazí i jednadvacátá účastnice, avšak Aničce to bohužel nedovolila dopravní situace na D1. Z Louňovic jsme se vydali do nádherné přírody Voděradských bučin a u malebného rybníčku jsme poprvé sesedli a doplnili energii vydatnou svačinou. Zde se velmi osvědčil již zmiňovaný navigátor pan Doulík, který nás lesními, štěrkovitými i asfaltovými cestami dovedl až k jevanské hospodě. Tam se jsme se opět občerstvili, koupili si chlazené nápoje a zdrželi jsme se asi půl hodiny. Obloha se začala vybírat a při odjezdu z Jevan už krásně na cestu svítilo sluníčko. Poslední úsek vedl lesem kolem rybníků, ale všichni se se složitým terénem plným kořenů skvěle vypořádali. Těsně před cílem proběhlo jediné nedorozumění, kdy v babickém lese vyrazilo do úniku čelo pelotonu a ujelo tak cyklistům z opačného konce. Nakonec jsme se však po telefonické domluvě rozdělili a obě skupiny dojely poslední úsek do OG jinými cestami.
Všichni účastníci ze sebe vydali maximum a celkem jsme najeli cca 30 km, což je skvělé. Děkujeme rodičům za doprovod a dětem za skvělý sportovní výkon a pohodový výlet. Cyklistice zdar!