Hansi, Hansi, děkujeme!!! I pro nás pohádka zbyla…

Společně s Terezkou, Sašou, prvňáky a druháky jsme i my nocovali v knihovně. Po celotýdenním náletu jednotlivých tříd jsem trošku měla obavy, aby i na nás kousek toho literárního vlídného slůvko zvostalo….a ZVOSTALO! Celý věrtel vlídných slov, moře písmen a police plné knih. Již odpoledne měla každá třída svůj program. Prvňáci společně s Terezkou se věnovali teoreticky i prakticky sázení rostlin a jelikož se věnovali celý den jaru – trávě, slunci….zasadili si každý řeřichu a teď už nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat, láskyplně zalévat a vyhlížet, zda semínka vzklíčí a rostlinky vyrostou. Druháci se Sašou měli herní odpoledne.

Pak nastalo hromadné stěhování. Pobrali jsme kufry, tašky, brašny, spacáky, karimatky a někteří i celé lože a přesunuli jsme se ke knihovně. Věci jsme si jen složili a vydali se na společnou večeři. Čekali na nás špagety! Co víc si přát? Lahodný jogurt jako dezert? I na ten došlo. Pak už nás čekal program. Třídy se příčným řezem rozdělily na dvě skupiny a ty se prostřídaly na dvou stanovištích. Jedno bylo klidové – plné knížek, čtení a povídání si o nich a druhé plné sportu, smíchu, legrace a vzájemného poznávání. To už ale zvonilo klekání a ne první!!! Takže šupky hupky na zoubky, do pyžámek, vybrat si vhodné místečko k rozložení tábora a hurá do spacáků! Před spaním jsme si přečetli pohádku, byla trošku popletená – Karkulka se totiž skamarádila s jelenem zlatoparohatým a společně v ní zachránili Smolíčka i babičku. No nevadí. Hlavně, že to dobře dopadlo!!!

Prvňáci – jste kabrňáci!!! Zvládli jste společné první nocování bez ujmy na zdraví i kráse v plném počtu a s úsměvem!

Druháci – jste mazáci!!! Přestože jste byli oslabení o své kamarády ze třídy, kteří byli nemocní či se nemohli účastnit, prokázali jste, že jste dobří kamarádi a krásně jste svým mladším spolužákům pomáhali se vším, co bylo třeba – děkujeme!!!

A když už jsme u těch díků – velké díky patří do knihovny – zejména paním knihovnicím Vlastě a Mirce, které nás pustily do svého království a pomohly nám se aklimatizovat!!! Slibujeme, že knihám i knihovnicím zůstaneme věrni! Děkujeme jídelně za večeři i tolik důležitou snídani – moc jsme si pochutnali! Děkujeme i ostraze, která nás bedlivě po celou noc hlídala a nepustila k nám nikoho, kdo by nám rušil spánek!

Hansi, Hansi, Hansi! Těšíme se na Tebe a další dobrodružství, která spolu zažijeme! Za rok adieau!

Marie, Saša a Terezka.