MOA plná síly s mikrokosmickými druháky

Po delší době jsme měli opět možnost se potkat v divadle v rámci Morning Oasis Assembly. Poslední se totiž konala ve foyer ZŠ v rámci Velikonočního projektu. A jaký byl plod ranních oáz? Dám vám malou nápovědu, a to špenát! Už víte?  Ano, tématem byla SÍLA. Byť i toto tvrzení nám v rámci setkání vyvrátila Anička z páté třídy. Možná to víte, ale možná budete překvapeni stejně jako mnozí ze zúčastněných. Kdysi se totiž vědci úplně obyčejně spletli a posunuli desetinnou čárku, čímž ze špenátu vytvořili zeleninu doslova nadupanou železem. Špenát je zdravý, o tom žádná, ale víceméně nijak svým obsahem železa nevybočuje ze zeleninového průměru. 🙂
O síle jsme si dlouze povídali…jak o té fyzické, tak psychické. Příběhem této ranní oázy byl příběh Samsona a Dalily.
Následně dostali slovo naši druháci. Představili nám svůj celoroční projekt Mikrokosmos, o kterém snad ví celá škola, protože v minulém týdnu jsme mohli sledovat vypouštění motýlů, jež „vypěstovali“ ve třídě a navíc v rámci všech vystoupení jsme do říše brouků a broučků společně s druháky cestovali. Druháci nás tedy seznámili s nabytými informacemi ze světa pavouků, berušek, včel a mravenců. Na závěr jsme si mnozí společně s nimi zanotovali notoricky známou Máju.
Pak už byl čas na tradiční fresh tradici a my jsme opět zazpívali všem dubnovým i květnovým oslavencům.
I na etiketu došlo. Tentokrát jsme se společně s Ladislavem Špačkem podívali na to, jak se máme správně chovat v případě návštěvy divadla, kina či koncertu.
A to už byl, vážený čtenáři, konec! S divadlem se však neloučíme na dlouho. Už příští týden nás čeká rozlučkové divadelní představení páťáků. Moc se na něj těšíme!