TORZO PÁŤÁKŮ V DIVADLE BROADWAY

Tento týden se v 5. A rozšířil chřipkový virus, který skolil více než polovinu třídy a na plánované divadelní představení jsme vyrazili pouze s osmi statečnými páťáky, posíleni o Ilonku a paní Maříkovou. Je velká škoda, že nemohlo jet více dětí. Muzikál s názvem Židle v kruhu je totiž originální v tom, že se jedná o školní autorský muzikál, jehož autory jsou profesoři a studenti z gymnázia Evolution. Jednou z organizátorek byla i sestra našeho spolužáka Davida, díky níž jsme měli přednostně objednané lístky, na které čekaly před divadlem zástupy kulturychtivých zájemců.
Příběh muzikálu Židle v kruhu se odehrává ve dvou prostředích – v psychiatrické léčebně a ve škole. Jedná se o téma revoluce studentů, kteří se vzbouří proti zkostnatělému školnímu systému, drilu, biflování a nudy, jež reprezentuje ředitel gymnázia se zavilou chemikářkou. Ti znají jen dvě výukové metody – teror a prudu.
Příběh je humorný, plný chytlavých hitů a nápadité choreografie. Moc jsme si s páťáky představní užili a jsme rádi, že jsme mohli podpořit projekt jako je tento.