Ze života hmyzu – a tak trochu světa druháků :-)

Své představení zahájili druháci hladovkou…totiž ne hladovkou, ale příběhem o velmi hladové housence. Tento dětský příběh se stal tak populárním, že byl přeložen snad do všech světových jazyků…ale hlavně byl přeložen do toho dětského. Nenasytná housenka, která se snaží zahnat hlad různými potravinami a nakonec se stane přenádherným motýlem. Paní učitelka Jana tento příběh vybrala a mně přijde velmi vystihující. Je připodobněním k lačnosti žáků naší školy. Dennodenně vstřebávají informace z různých sfér. Tu kousek toho, tu kousek toho…zob tamtoho a kousanec tohoto…:-) A co z nich bude? Že to budou krásní lidé, o tom jsem přesvědčena, ale jakému oboru se nakonec budou věnovat…to se teprve ukáže.
Nu, ale pojďme k následujícímu. Ze života hmyzu dle Saši. Prostřednictvím tuláka a reportéra jsme se zaměřili na různé druhy brouků a broučků. Svou kuličku smradlavého štěstí nám ukázali manželé Chrobákovi. Kukla upozorňovala na svůj zrod. Pan Lumek nám předvedl, jak láskyplně se stará o svou larvičku. I za cenu usmrcení jiného tvora. Tím se stal nebohý pan Cvrček, který se společně s paní Cvrčkovou chtěl nastěhovat. Otakar a Felix bojovali o přízeň krásné motýlice Iris. Ta nakonec dala přednost poletování po louce, ale naši přízeň si Otakar i Felix získali! Společně s mravenčím diktátorem jsme se přenesli do světa mravenců. Jeho armáda je výborně proškolena. Ví, co říct, co udělat, jak se pohybovat a kdy a za koho položit život. Na rozdíl od diktátora samého. 😀 Svět jepic je jiný. Žijí tak krátce, že si užívají každé vteřinky naplno. Z toho bychom si měli vzít příklad!

Tím jsme se rozloučili s hmyzíky! My s druháky se s nimi budeme dál potkávat v hodinách i mimo ně.

Představení pro děti opět napsala Saša. Napsala na míru každému jednomu broučkovi. Velký potlesk všem druhákům, Janě a Saše!

I my máme v hlavě brouky (ne ty vší)! 😀